PC
دنیــــای رنگارنگ
 
 
سه شنبه 28 آذر 1391 :: نویسنده : یکتا ...YEKTA

ایجاد یك نوشته سه بعدی با سایه و نور زیبا در فتوشاپ

ایجاد یك نوشته سه بعدی با سایه و نور زیبا در فتوشاپ

قبل از اینکه آموزش رو شروع کنیم،اینجا یک شکلی هست در مورد اینکه پرتوهای نور چطور می توانند به یک شیء بتابند.اینجا ما یک مربع داریم که در وسط صفحه قرار دارد ،با پرتوهایی از نور که از طرف بالا چپ به آن می تابند و سایه ای به طرف دیگر آن انداخته اند.توجه کنید که این سایه همان Drop Shadow فتوشاپ نیست.ما می خواهیم یک شی سه بعدی بسازیم که به صفحه چسبیده است.

قدم اول:

یک سند جدید با اندازه ی ۱۱۵۲*۸۶۴ بسازید.ما آموزش خود را با کشیدن یک Gradient ماهرانه از قهوه ای تاریک به قهوه ای تاریکتر از آن شروع می کنیم.توجه داشته باشید چون ما می خواهیم نور از بالا و چپ بتابد،همانجا قسمت روشن صفحه خواهد بود.

قدم دوم:

حالا ما یک متن قرار می دهیم و رنگش را c2c8d4# می کنیم.

قدم سوم:

کلید Ctrl را نگه دارید و روی لایه ی متن کلیک کنید تا انتخاب شود و یک لایه ی جدید بالای آن ایجاد کنید.در حالی که اطراف لایه ی متن انتخاب است روی لایه ی جدید کلیک کنید و یک gradient خطی از با رنگ #۴۹۵a79 از پایین راست به چپ بکشید.به عبارت دیگر شما دارید پایین و راست متن را تاریکتر می کنید مانند شکل زیر:

قدم چهارم:

رنگ پیش زمینه(foreground color) را به سیاه تبدیل کنید.(می توانید با فشردن کلید D این کار را بکنید)

حالا دوباره کلید Ctrl را نگه دارید و روی لایه ی متن کلیک کنید(تا انتخاب شود) و یک لایه ی جدید پایین لایه ی متن ایجاد کنید.

حالا روی صفحه کلیدتون ،کلید پایین(Down arrow) را فقط یکبار فشار دهید همچنین کلید راست(right arrow) را فقط یکبار فشار دهید.حالا کلید Alt را نگه دارید و کلید Backspace را بفشارید تا با رنگ سیاه پر شود.دوباره کلید پایین را یکبار و کلید راست را یکبار فشار دهید و مانند قبل با رنگ سیاه پر کنید.هر دفعه ۱ پیکسل ۱ پیکسل این کار را بکنید و ۳۰ بار تکرار کنید.
(این مهم است که شما از Alt+Backspace به جای ابزار Fill استفاده کنید)

قدم پنجم:

شما باید شکلی شبیه زیر داشته باشید.حالا Ctrl+D را فشار دهید و مطمئن شوید که روی لایه ی سایه هستید.آنگاه به Filter > Blur > Motion Blur بروید و درجه را روی ۴۵- و distance را روی ۳۰px تنظیم کنید.

قدم ششم:

Blending mode لایه ی سایه را به Multiply تغییر دهید و opacity آنرا %۴۰ کنید.دکمه ی Shift را پایین نگه دارید و یکبار دکمه ی پایین کیبورد و یکبار دکمه ی راست کیبورد را فشار دهید.این عمل شی ما را ۱۰px به پایین و ۱۰px به راست انتقال می دهد.حالا شما می توانید قسمت هایی از سایه را ببینید که از بالا و چپ متن دیده می شوند.یک پاک کن نرم بردارید و به دقت چیزهای اضافی را حذف کنید.(آن شکل اول کار را به خاطر بیاورید)

قدم هفتم:

حالا لایه ی سایه را duplicate(تکثیر!) کنید،دکمه ی Shift را نگه دارید و دوباره لایه ی جدید را یکبار به پایین و یکبار به راست منتقل کنید.دوباره فیلتر Motion Blur را با distance 50px اجرا کنید و Blending لایه را به Multiply و opacity آنرا به %۲۰ تغییر دهید.این باعث می شود لایه ی ما دنباله دار به نظر برسد.

قدم هشتم:

یک لایه ی جدید بالای همه ی لایه ها ایجاد کنید.Ctrl را نگه دارید و روی متن اصلی کلیک کنید تا انتخاب شود.به لایه ی جدید برگردید و محل انتخاب شده را با سفید پر کنید.مراقب باشید که فقط محل انتخاب شده سفید شود.حالا یکبار دکمه ی پایین و یکبار دکمه ی راست را فشار دهید تا محل انتخابی ۱px حرکت کند و دکمه ی del را فشار دهید.

حالا opacity این خط نازک را به %۸۰ تغییر دهید.

قدم نهم:

همانطور که می بینید این خط نازک باعث می شود یک جلوه ی نورانی در محل های تاریک ایجاد شود که باعث احساس سه بعدی بودن بیشتر متن می شود.

قدم دهم:

بعدا ،ما می خواهیم پرتوهایی طبیعی از نور را ایجاد کنیم.یک لایه ی جدید در بالای تمام لایه ها ایجاد کنید و چهار یا پنج مستطیل در آن رسم کنید تقریبا شبیه شکل زیر:

قدم یازدهم:

حالا کلید های Ctrl+T را برای transform کردن فشار دهید و مانند شکل زیر آن را بچرخانید و بزرگ کنید.روی آن راست کلیک کنید و گزینه ی Perspective را انتخاب کنید.طوری شکل را تغییر دهید مثل اینکه از بالا و دور می تابد و به پایین و نزدیک می رسد.

قدم دوازدهم:

سعی کنید شبیه شکل زیر شود.حالا Blending mode را به Overlay و opacity را به %۲۰ تغییر دهید و به Filter > Blur > Gaussian Blur بروید و radius را به ۶px تغییر دهید.

قدم سیزدهم:

شما باید حالا چیزی شبیه زیر داشته باشید.

قدم چهاردهم:

حالا اگر به خط نازکی که قبلا دور متن ایجاد کردیم(قدم هشتم) دقت کنید ،می بینید که در همه جای متن وجود دارند.ولی باید در جایی دیده شوند که پرتو های نور به متن می خورد.پس روی لایه ی پرتو ها کلید Ctrl را نگه دارید و کلیک کنید تا انتخاب شوند و در این حالت بدون اینکه از حالت انتخاب خارج شوند روی لایه ی خط نازک کلیک کنید و روی کلید Add Layer Mask button (در پایین پنجره ی لایه ها) کلیک کنید.

قدم پانزدهم:

می توانید اینجا دست نگهدارید چون همانطور که می بینید طرح ما جلوه ی زیبایی دارد.اما می خواهیم افکت گذاری را با پرتوهای گرم کاملتر کنیم.

قدم شانزدهم:

بنابراین اول از همه یک لایه ی جدید درست بالای لایه ی پس زمینه ایجاد کنید و با رنگ صورتی #۹d506c آنرا پر کنید.

قدم هفدهم:

حالا blending mode لایه ی صورتی را به color تغییر دهید با opacity 20% .این به پس زمینه ی ما گرمی مایل به قرمز خوبی می دهد.

قدم هجدهم:

یک لایه ی جدید در بالای لایه ی صورتی ایجاد کنید.آن را کاملا با لایه ی سفید پر کنید و سپس به مسیر Filter > Render > Lighting Effects بروید.من زیاد از این ابزار استفاده نمی کنم ولی این یک گزینه خیلی دلچسب به نام Two O’clock Spotlight دارد.
گزینه های آنرا مثل شکل زیر تنظیم کنید:

قدم نوزدهم:

حالا ما Blending mode لایه را به Overlay تغییر می دهیم حالا شما چیزی شبیه زیر دارید.حالا لایه را تکثیر(duplicate) کنید و به بالای تمام لایه های دیگر منتقل کنید و opacity آن را %۴۰ کنید.این باعث می شود که پرتوهای نور با متن همخوانی داشته باشند.

فرجام:

در آخر ،یکبار دیگر بالاترین لایه را duplicate می کنیم و Opacity انرا به %۶۵ تغییر می دهیم.آنگاه روی کلید Add Layer Mask در پنجره ی لایه ها کلیک می کنیم و دوباره یک gradient از سفید به سیاه از بالا و راست به پایین و چپ می کشیم.

نوع مطلب : ... فتــــــوشــاپ ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


دانشجو رشته کامپیوتر(نرم افزار)هستم از خراسان ...
باانتخاب این وبلاگ خوشحالم می کنید.
امــیدوارم محتوی وبلاگ براتون مفیدوسرگرم کننده باشه ♥
افتخارمن انتقادوپیشنهادشماست ♥
.
.


The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched – they must be felt with the heart
.
.
.
کاانال تلگرام : t.me/know_how625
.
.
.


مدیر وبلاگ : یکتا ...YEKTA
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic