PC
دنیــــای رنگارنگ
 
 

در این آموزش خواهیم دید که چگونه یک عکس چهره را رتوش کنیم و از یک تصویر ساده، یک تصویر ابتکاری ایجاد کنیم.


با رفتن به مسیر File > Open (کلیدهای Ctrl+O)، عکس مورد نیاز را در یک پنجره جدید باز کنید.
از لایه اصلی یک کپی گرفته ( با استفاده از Layer > Duplicate Layer ) و لایه قبلی را با استفاده از دکمه Delete Layer در پنل لایه ها حذف کنید. با رفتن به مسیر Image > Adjustments > Levels (کلیدهای Ctrl+L)، نور عکس را کمی تغییر دهید.سپس برای اینکه رتوش تصویر نتیجه بهتری داشته باشد، برای تقسیم تصویر به چند قسمت، ابزار Crop را به کار ببرید.اکنون ابزار Patch را برای پاکسازی لک های صورت به کار ببرید. به این طریق که قسمت مورد نیاز را جهت رتوش انتخاب کرده و آن را به مکان بی عیب و نقصی انتقال دهید.

 از قسمت منو به مسیر Filter > Liquefy (کلیدهای Shift+Ctrl+X) رفته و جهت اصلاح خصوصیات تصویر از ابزار Turbulence با حرکات بسیار دقیق و نامشخص استفاده کنید. لب ها را نیز اصلاح کنید.ابرو را کمی بالا ببرید.بینی را کمی باریک تر نمایید:با استفاده از اندازه دیگری برای براش، باریک کردن بیضی صورت به مقدار کم امکان پذیر است:سپس با استفاده از Edit > Free Transform (کلیدهای Ctrl+T)، تصویر را کمی باریک تر کنید؛ فقط به خاطر اینکه صورت خیلی کشیده به نظر نرسد.با استفاده از ابزار Crop، قسمت های باقی مانده تصویر را که برای پردازش لازم نیستند حذف کنید. با استفاده از ابزار Polygonal Lasso، صورت را با کمی فاصله گرفتن از لبه ها انتخاب کنید. بعد از آن، تنظیمات ابزار را جهت حذف علامت گذاری ها از چشم ها، لب ها و سوراخ های بینی تغییر دهید.اکنون این قسمت را کپی کرده : Edit > Copy (کلیدهای Ctrl+C) و آن را در یک لایه جدید قرار دهید : Edit > Paste (کلیدهای Ctrl+V). با رفتن به مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur، لایه ای که به دست آورده ایم را محو کنید.Opacity لایه را به 69% کاهش دهید.

این لایه را با لایه قبلی ادغام کنید: Layer > Merge Down (کلیدهای Ctrl+E) و با استفاده از Image > Adjustments > Selective Color، رنگ زرد را که برای چشم ها بسیار نامساعد است از قسمت های مو و گردن پاک کنید.با رفتن به مسیر Image > Adjustments > Curves (کلیدهای Ctrl+M)، رنگ تصویر را کمی اصلاح نمایید.

 اکنون رنگ چشم ها را تغییر دهید. برای این کار لازم است با استفاده از دکمه در دسترس در پنل لایه ها، یک لایه جدید ایجاد کنید و با استفاده از ابزار براش چشم ها را نقاشی کنید.با Gaussian Blur این لایه را کمی محو کنید.در پنل لایه ها، نوع لایه را به Soft Light و Opacity آن را به 70% تغییر دهید.مجدداً یک لایه جدید ایجاد کرده و لب های مدل را در آن نقاشی کنید، و نیز با Gaussian Blur محو نمایید.در پنل لایه ها، نوع لایه را به Soft Light و Opacity آن را به 60% تغییر دهید.اکنون ابزار Eyedropper را انتخاب نموده و بر روی تیره ترین قسمت مژه ها کلیک کنید تا رنگ آن کپی شود. با استفاده از ابزار براش، چشم ها را در یک لایه جدید طراحی نمایید.نوع لایه را نیز به Soft Light تغییر دهید.حال، سایه های بیرونی را در یک لایه جدید نقاشی کنید.آن ها را نیز محو نمایید.نوع لایه را به Color Burn تغییر دهید.اکنون مشاهده می کنیم رنگی که قبلاً برای لب ها انتخاب کرده ایم، باید تغییر کند. لایه شامل لب ها را انتخاب کرده و دستور Image > Adjustments > Hue/Saturation (کلیدهای Ctrl+U) را به کار ببرید.Opacity لایه را بر روی 73% تنظیم کنید.یک لایه جدید ایجاد کرده و در آن رژگونه ها را نقاشی کنید.آن ها را به شدت محو کنید.با استفاده از ابزار Eraser، هر چیزی که خارج از لبه های صورت است را حذف کنید. نوع لایه را به Linear Burn تغییر داده و Opacity آن را به 42% کاهش دهید.اکنون تمام لایه ها را ادغام کنید: Layer > Merge Visible (کلیدهای Shift+Ctrl+E) و مجدداً با Image > Adjustments > Levels (کلیدهای Ctrl+L) مشغول کار شوید.این لایه را کپی کرده، کپی آن را با Gaussian Blur محو نموده و نوع لایه را به Soft Light تغییر دهید. Opacity لایه را به 50% کاهش دهید.


نوع مطلب : ... فتــــــوشــاپ ...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


دانشجو رشته کامپیوتر(نرم افزار)هستم از خراسان ...
باانتخاب این وبلاگ خوشحالم می کنید.
امــیدوارم محتوی وبلاگ براتون مفیدوسرگرم کننده باشه ♥
افتخارمن انتقادوپیشنهادشماست ♥
.
.


The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched – they must be felt with the heart
.
.
.
کاانال تلگرام : t.me/know_how625
.
.
.


مدیر وبلاگ : یکتا ...YEKTA
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic